• مشاهده تمامی اخبار

 • اخبار صنفی

 • مشاهیر وکالت

 • مقالات

 • قرارداد حق الوکاله

 • تخلفات انتظامی

 • قوانین و مقررات جدید

 • نظریات مشورتی

 • مصوبات هیات مدیره

 • اخلاق حرفه ای

 • معرفی کتاب

 • چهره ها در عدلیه

 • نغز نامه

 • گوشه های تاریخ

 • همایش های حقوقی

 • فرهنگی و هنری

 • عکس هفته

 • لایحه جامع وکالت رسمی

 • آداب الدعوی -نوشته رحمان زارع

 • مشاهیر قضاوت

 • رقص آتش - نوشته رحمان زارع

 • مصاحبه ها

 • زنان و کودکان

 • حقوق بین الملل

 • حقوق و سینما

 •  
  مرخصی زندانیان با دستبند الکترونیکی
  ادامه مطلب

  رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت:به زودی زندانیان با دستبندهای الکترونیکی مجهز به سیستم موقعیت یاب gprs به مرخصی می روند.

  غلامحسین اسماعیلی در گفتگوی اختصاصی با واحد مرکزی خبربا اشاره به پشت سرگذاشتن مراحل ازمایشی دستبندها و پابندهای الکترونیکی افزود : دستبندها و پابندهای الکترونیکی از قابلیت رصد و ردیابی فرد در موقعیت های مختلف برخوردار است و سازمان زندانها با هدف مراقبت از زندانیان در طول دوران مرخصی از این وسیله استفاده می کند.

  وی گفت : دستبندها و پابندهای الکترونیکی مجهز به سیستم جی .پی . ار . اس از قابلیت بالاتری نسبت به سیستم های جی پی اس در تمام فضاها حتی فضاهای بسته و متروها برخوردار بوده و قابل ردیابی هستند ضمن اینکه با ارسال پیام در هر 30 ثانیه یا یک دقیقه می توان از موقعیت فرد مطلع شد.

  ...
  بیشتر تعدادنظرات:(0)

  سقط جنین بدون رضایت پدر قانونی شد
  ادامه مطلب
                                معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: بر اساس دستور‌العمل جدید سازمان پزشکی قانونی کشور که از ابتدای مهر امسال به تمامی مراکز ابلاغ شده‌است، حضور و رضایت مادر برای صدور مجوز سقط درمانی کافی است و الزامی به گرفتن رضایت از پدر وجود ندارد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرزاق برزگر با اشاره به اینکه در دستور‌العمل قبلی سقط درمانی، حضور زوجین با مدارک شناسایی معتبر برای گرفتن مجوز ضروری بود افزود: در قانون سقط جنین درمانی تنها رضایت زن برای صدور این مجور مطرح است و رضایت پدر در قانون ذکرنشده‌، در حالی که پزشکی قانونی در تنظیم دستور‌المعل اولیه قانون سقط درمانی، حضور پدر...
  بیشتر تعدادنظرات:(0)

  آئين نامه نقل وانتقالات وکلای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
  ادامه مطلب

   

                         بمنظور هماهنگي وايجاد رويه يكسان درتغيير محل اشتغال وكلاي دادگستري و محل کارآموزی كارآموزان وكالت با استفاده از بند ب ماده 6 قسمت اخير ماده 2 لايحه قانوني استقلال كانون وكلاي دادگستري، تغییر محل اشتغال وکلای دادگستری و کارآموزان براساس ضوابط زیر و پس از طرح در کمیسیون نقل و انتقالات و تایید انطباق شرایط متقاضی بامقررات این آیین نامه بوسیله هیئت مدیره تصویب خواهد شد.
  ماده 1- داوطلبان ورود  به شغل وكالت مکلف هستند محل كارآموزي يا اشتغال خود را طبق ضوابط و امكانات کانون پيشنهاد کنند اما  تعيين محل اشتغال و كارآموزي درهرحال با كانون وكلا خواهد بود.
  ماده 2- پذيرش درخواست انتقال منوط به وجود واحراز شرايط زيراست:
   1-2- وجود ظرفيت درشهر مورد درخواست براساس مصوبه هيأت مديره واينكه درشهر محل اشتغال متقاضي به تعداد لازم، وك...

  بیشتر تعدادنظرات:(4)

  نظريه مشورتي اداره كل حقوقي
  ادامه مطلب

  نظريه مشورتي اداره كل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضائيه در مورد قانون نحوه اجراي محكوميتهاي مالي و آيين‌نامه اجرايي قانون مذكور 
   
     

  شماره پرونده: 734ـ26ـ91                                 

          بازگشت به استعلام شماره 3856/293/9030 مورخ 11/5/1391 نظريه مشورتي اين اداره كل به شرح زير اعلام مي‌شود:

  در مورد اعمال ماده 2 قانون نحـوه اجراي محكوميتهاي مالي و اصلاحيه بند ج ماده 18 و آيين‌نامه اجرايي موضوع ماده 6 قانون مذكور اصلاحي مورخ 31/4/1391 رياست محترم قوه قضائيه مراتب ذيل متذكر مي‌گردد.

          1ـ وضعيت محكومٌ‌عليه مالي مدعي اعسار از دو حالت كلي خارج نيست يا از نظر اعسار و ايسار معلوم‌الحال است يا مجهول‌الحال ...

  بیشتر تعدادنظرات:(0)

  ارسال ۹ گروه قوانين تنقيح شده به مجلس
  ادامه مطلب

  خبرگزاري فارس: رئيس كارگروه ويژه تنقيح قوانين سازمان بازرسي گفت: تاكنون ۹ گروه از قوانين كشور تنقيح و به مجلس ارائه شده است كه پيش‌بيني مي‌شود ۴۱ گروه قوانين ديگر نير به مرور آماده ارائه شود.
  موسي قرباني در گفت‌وگو با خبرنگار قضايي فارس درباره روند تنقيح قوانين در كشور گفت: مجلس شوراي اسلامي يك معاونت تنقيح قوانين دارد كه اين معاونت به همت سازمان بازرسي كل كشور و پيشنهاد اين سازمان كار خود را براي تنقيح قوانين آغاز كرده است.

  وي گفت: متاسفانه در سازمان بازرسي كل كشور اين موضوع متولي خاصي نداشت تا اينكه در پايان مجلس هشتم رئيس سازمان بازرسي حكمي براي اينجانب به عنوان رئيس كارگروه ويژه تنقيح قوانين صادر كرد.

  عضو سابق كميسيون قضايي مجلس تصريح كرد: با تشكيل اين كارگروه از اواخر مردادماه امسال كار تنقي...

  بیشتر تعدادنظرات:(0)

  رای وحدت رویه
  ادامه مطلب

  رأی وحدت رویه شماره ۷۲۵ هیأت عمومی دیوان عالی کشور در مورد قابلیت تجدیدنظر آرائیکه دادگاههای عمومی در مقام رسیدگی به اعتراض معترض ثالث صادر کرده‌اند

   
   
  شماره۱/۷۱۶۱/۱۵۲/۱۱۰                                                                ۱۴/۵/۱۳۹۱
  مدیرعامل محترم روزنامه رسمی کشور

  گزارش پرونده وحدت رویه ردیف ۸۹/۴۶ هیأت عمومی دیوان عالی کشور با مقدمه مربوط و رأی آن به شرح ذیل تنظیم و جهت چاپ و نشر ایفاد می‌گردد.

  معاون قضایی دیوان عالی کشور ـ ابراهیم ابراهیمی

  الف: مقدمه

  جلسه هیأت عمومی دیوان عالی کشور در مورد پرونده وحدت رویه ردیف ۸۹/۴۶ رأس ساعت ۹ روز سه‌شنبه مورخ۲...

  بیشتر تعدادنظرات:(0)

  آيين نامه نقل و انتقالات وكلاي عضو كانون وكلاي دادگستري مركز
  ادامه مطلب

   

                                 به منظور هماهنگي و ايجاد رويه يكسان در تغيير محل اشتغال وكلاي دادگستري و محل كارآموزي كارآموزان وكالت با استفاده از بند ب ماده ۶ قسمت اخير ماده ۲ لايحه قانوني استقلال كانون وكلاي دادگستري ،‌تغيير محل اشتغال وكلاي دادگستري و كارآموزان بر اساس ظوابط زير و پس از طرح در كميسيون نقل و انتقالات و تاييد انطباق شرايط متقاضي با مقررات اين آيين نامه بوسيله هيات مديره تصويب خواهد شد .

  ماده ۱ – داوطلبان ورود به شغل وكالت مكلف هستند محل كارآموزي يا اشتغال خود را طبق ضوابط و امكانات كانون پيشنهاد كنند اما تعيين محل اشتغال و كارآموزي در هر حال با كانون وكلا خواهد بود .

  ماده ۲ – پذيرش درخواست انتقال منوط به وجود و احراز شرايط زير است :

  ۱ -۲ - وجود ظرفيت در ...

  بیشتر تعدادنظرات:(0)

  سامانه پیام کوتاه قوانین و مقررات کشور
  ادامه مطلب

   

   

  براي اولين بار در كشور بصورت رايگان و آزمايشي راه اندازي گرديد.

   

  پيامك خود را در قالب جدول زير از طريق تلفن همراه اول به شماره 60006605 ارسال نماييد و اطلاعات قوانين و مقررات زير را دريافت نماييد. لازم به ذكر است هنوز شماره‌هاي غير همراه اول(ايرانسل و ...) پشتيباني نمي‌گردد. 

   
  سه عنوان از آخرين قوانين و مقررات مصوب مراجع وضع قانون يا مقرره به همراه تاريخ تصويب و سريال آنها
   3 
  سه عنوان از آخرين قوانين مندرج در سامانه
   1*3
  تعداد دلخواه تا سقف 10 عنوان از آخرين قوانين مصوب
   تعداد *1*3
  سه عنوان از آخرين مقررات مندرج در سامانه
   2*3
  تعداد دلخواه تا سق...

  بیشتر تعدادنظرات:(0)  < انتها 1 2 3 ابتدا > 

  Design By Gitysoft